جدیدترین مقالات و مطالب

بسم الله الرحمن الرحیم

اگر نگاهی گذرا به احادیث و روایات مربوط به نشانه های ظهور بیندازیم خواهیم دید که برخی از مهم ترین آنها با زمان و تاریخ های خاصی بیان شده اند که این نشان دهنده ی اهمیت آن ها و تلنگری برای منتظران ظهور حضرت مهدی (عج)برای آمادگی بیشتر می باشد.

اغلب این روایات و نشانه ها مربوط به سال ها ی نزدیک به ظهور(یک یا دو سال پیش از واقعه ی ظهور) می باشد.

قطعا اطلاع از این زمان ها و حوادث مربوط به آن ها میتواند در شرایط  حساس پیش از ظهور موثر باشد و به عنوان راهنمایی برای رسیدن به هدف ما را یاری کند.

به همین جهت ما در سایت نسیم انتظار برآن شدیم که با دسته بندی این احادیث مقاله ی جامعی را همراه با طبقه بندی منظم و منبع دقیق، در این زمینه ارائه دهیم.

تقویم ظهور

نکاتی پیرامون این مقاله:

  • در این تقویم از تعیین وقت برای حوادث خودداری شده است و تاریخ های ذکر شده از احادیث معتبر معصومین(ع) به طور مستقیم و در مواردی غیر مستقیم اقتباس شده اند.
  • منبع اقتباس هر مورد در کنار حادثه ذکر شده است که علاوه بر تصدیق موضوع میتواند منبعی برای مطالعه ی بیشتر خوانندگان پیرامون آن نیز به کار رود.
  • در زیر هر واقعه نیز حدیث و یا توضیحی ارائه شده است که میتواند مفهوم آن را روشن تر کند، البته احادیث نوشته شده الزاما از منبع نوشته شده در جلوی هر واقعه گرفته نشده و  ممکن است از منابع دیگری نیز استفاده شده باشد.
  • باید توجه داشت که این حوادث ممکن است به طور مرتب  و پشت سرهم رخ ندهد، به عنوان مثال ممکن است وقوع نشانه ای که در یک ماه رخ میدهد با حادثه ی دیگری در ماه بعد ،چند سال اختلاف داشته باشد.
  • به غیر از پنج نشانه که با رنگ قرمز مشخص شده بقیه ی نشانه ها حتمی نیستند و امکان دارد اصلا رخ ندهند.

شما میتوانید نسخه تصویری خلاصه شده تقویم را در پایان مقاله مشاهده و دانلود کنید.(کاربردی و مختصر و مفید)یا ازاینجا مشاهده کنید

همچنین نسخه ی pdf  کامل مقاله نیز تهیه شده و برای دانلود قرار داده شده است.(برای ذخیره ی مقاله و مطالعه در آینده و همچنین ظاهر و ترکیب بهتر و زیباتر)یا از اینجا دانلود کنید

 

تاریخ

نشانه/حدیث

منبع اقتباس

محرم

ندای آسمانی به نام حضرت مهدی(عج)

عقد الدرر ص156

 

حضرت محمد ص فرمود: در محرم مادی از آسمان ندا میکند: هان که برگزیده ی خدا از بندگانش فلانی است(حضرت مهدی(عج) است)پس بشنوید و اطاعت کنید.

 

محرم

آغاز حکومت 9 ماهه ی سفیانی

غیبت نعمانی باب 18

 

امام صادق (ع) فرمودند: امر سفیانی از حتمیات است و خروجش در ماه رجب خواهد بود، و از آغاز خروجش تا نهایت کارش پانزده ماه طول خواهد کشید که شش ماهش را در پیکار خواهد بود و چون کشورهای پنجگانه را مالک شود نه ماه حکومت خواهد کرد و یک روز هم بیش از 9 ماه نخواهد شد.

 

9 محرم

جمع شدن 313 نفر یار حضرت از سراسر جهان در مکه

شش ماه پایانی ص204

 

حدیث: منظور از امت معدود همراهان حضرت مهدی در آخرالزمان هستند، سیصد و سیزده نفر به تعداد سربازان جنگ بدر، آن ها در لحظه ی اندکی گرد هم می آیند مثل ابرهای پاییزی.

 

10 محرم

ظهور امام زمان و اعلام رسمی قیام حضرت مهدی(عج) در کنار کعبه

شش ماه پایانی ص204

 

امام باقر(ع) فرمودند: پس هنگامی که خروج کرد(حضرت مهدی) در حالی که پشت خود را بر کعبه تکیه داده است اولین جمله ای که میگوید این است:بَقِیَّتُ اَللّٰهِ خَیْرٌ لَكُمْ إِنْ كُنْتُمْ مُۆْمِنِینَ و سپس می فرماید من باقی مانده ی خدا در زمین هستم.

همچنین امام باقر می فرمایند: گویا میبینم قائم را در روز شنبه دهم محرم که در بین رکن و مقام ایستاده است و جبرئیل پیشاپیش او ندا میدهد بیعت برای خداست.

 

12تا 15 محرم

حمله گسترده ی سپاه سفیانی به مدینه و تاراج شهر و تخریب حرم حضرت محمد(ص)

شش ماه پایانی ص204

 

حضرت علی(ع) می فرمایند: سفیانی لشکری را به سوی مدینه می فرستد و آنها هر مقدار بتوانند از سادات آل محمد که در مدینه هستند دستگیر میکنند و مردان و زنانی از بنی هاشم را به قتل می رسانند.

نیز حضرت علی میفرمایند: سفیانی به فرمانده لشکر خود که پس از ورود به کوفه جنگ بزرگی به راه انداخته و همه جا را خراب کرده است دستور میدهد که به سوی حجاز حرکت کند. پس فرمانده لشکر به سوی مدینه حرکت می کند و آنجا را به تصرف در می آورد و دست به قتل و غارت می زند و از قریش و از بزرگان چهارصد مرد را میکشد و شکم ها را پاره میکند و کودکان را به قتل می رساند و دو خواهر و برادر از قریش را میکشد که اسم آنها محمد و فاطمه است و آن ها را جلو در مسجد مدینه دار میزند.

 

15 محرم

فرو رفتن سپاه سفیانی در بیابان بیدا (بین مکه و مدینه)و نابودی آن ها-خسف بیداء-

شش ماه پایانی ص204

 

جابر جعفی از امام باقر روایت میکند که: سفیانی لشکری را به دنبال حضرت مهدی و منصور(یکی از یاران حضرت) می فرستد. در این حال حضرت مهدی(ع) به سنت موسی ترسان و نگران از مدینه بیرون می رود تا اینکه به مکه معظمه وارد میشود و لشکر سفیانی هم از عقب او میروند تا اینکه در بیدا فرود می آیند. در آن حال زمین ایشان را فرو می برد و کسی از آنها نجات پیدا نمیکند مگر یک نفر برای خبر دادن جریان خسف لشکر سفیانی

 

صفر

آشکار شدن نشانه ای روشن و درخشان(احتمالا ستاره دنباله دار) در آسمان

روزگار رهایی ج2 ص1098

 

در ماه صفر نشانه ای خواهد بود و ستاره ای دنباله دار ظاهر میشودحدیث:

زمانیکه که پل در آن مکان(عراق) زده شد و ستاره ای دنباله دار از سمت مشرق طلوع کرد ، در نزدیکی آن پل مردم دسته دسته کشته خواهند شد.

 

حدیث: طلوع ستاره ای روشن در طرف مشرق که مانند ماه می‌ درخشد سپس دو طرف آن خم میشود که نزدیک است که دو طرف آن به همدیگر متصّل شوند. ظاهر شدن سرخی در آسمان که در فضا پراکنده شود.

 

صفر

پیدا شدن کف دستی در خورشید

روزگار رهایی ج2 ص1098

 

در تعدادی از منابع: ظاهر شدن کف دستی در آسمان، يا ظاهر شدن صورت و سینه و کف دستی در مرکز چشمه خورشید، از علائم ظهور حضرت نام برده شده است.

 

صفر

وقوع حادثه ای عظیم در مشرق زمین و به وجود آمدن ترس و اضطراب شدید

روزگار رهایی ج2 ص1098

ربیع الاول

وقوع جنگ های قبیله ای گسترده

منتخب الاثر ص451

 

حدیث:نشانه ای در ماه رمضان روي می دهد... مهاجرتها در ماه صفر واقع شود، سپس قبایل در ماه ربیع با یکدیگر به پیکار بر میخیزند.

 

ربیع الثانی

-حادثه ی به خصوصی ذکر نشده است-

-

جمادی الاول

روی دادن حوادثی شگفت انگیز و تعجب برانگیز که تا ماه رجب ادامه دارد

مناقب شهر آشوب

 

حضرت علی (ع) میفرمایند: عجب و تمام عجب در بین ماه جمادی و رجب خواهد بود، و چه عجبی عجیب تر که مردگان، رومیان و بزرگان را بزنند و با آن ها بجنگند!

 

جمادی الاول

وقوع جنگ های شدید با رومیان و ریشه کن شدن حکومت پادشاهان

مناقب شهر آشوب

 

حضرت علی(ع): ... در این جنگ مردان بسیاری کشته شوند و زنان بسیاری به اسارت درآیند، و در این جنگ اموال و دین بسیاری از بین خواهد رفت، و بر اثر این جنگ شهر ها و قصر ها و اطراف شهر ها خراب خواهد شد و آتش خواهد گرفت، ...،و بر اثر این جنگ رژیم پادشاهان ظالم ریشه کن خواهد شد...

 

جمادی الاول

زنده شدن مردگان و جمع شدن پراکند گان

کنز العمال ج7 ص 261

 

حضرت علی (ع) میفرمایند: عجب و تمام عجب در بین ماه جمادی و رجب خواهد بود، و چه عجبی عجیب تر که مردگان، رومیان و بزرگان را بزنند و با آن ها بجنگند!

 

جمادی الاول

پایان جنگ های امام زمان(عج)با عراق و شام و حجاز و شروع فتح سایر کشور ها

بحارالانوار ج52 ص272

 

حدیث: در ماه شوّال خیزش ها شروع می شود،... ، در ماه جمادی همه اش فتح و پیروزی است.

 

جمادی الاول

وقوع حادثه ای عبرت انگیز و هشدار برای آماده شدن برای حوادث آینده

احتجاج طبرس ج2 ص498

 

حدیث: هنگامی که ماه جمادی الاولی فرا رسید، از حادثه ای که در آن اتفاق می افتد عبرت بگیرید و برای حوادث بعدی خود را آماده کنید و از خواب گران برخیزد.

 

جمادی الثانی

بارش بارانی شدید  از مجموع  24باران سال ظهور

بحارالانوار ج52 ص 337

 

حدیث: زمانی که ظهور او نزدیک شود مردم از بارانی در ماه جمادي الثانی و ده روز از ماه رجب برخوردار خواهند شد که به هیچ وجه در تاریخ آفرینش مانند آن دیده نشده است. خدا با این باران گوشت و پوست مؤمنان را در قبرهایشان می رویاند، گویا با چشم خودم می بینم که از سمت جهینه (قبیله اي در نزدیکی مدینه) در حالیکه خاك را از سر و صورتشان پاك می کنند می آیند.

 

رجب

خروج سفیانی از سوریه

غیبت نعمانی باب18

 

امام صادق (ع):چاره ای از سفیانی نیست و خروج نمیکند مگر در رجب. مردی به آن حضرت عرض کرد: یا اباعبدالله هنگامی که او خروج کرد حال ما چگونه است؟ فرمود هنگامی که این پیشامد روی داد شما رو به سوی ما آورید

 

رجب

طنین انداز شدن سه ندای آسمانی در این ماه

غیبت طوسی ص268

 

حضرت محمد(ص):گویا مي‌بينم که از وضع شان مایوس شده‌ اند که ندايي داده مي‌شود و کسي که دور است، مانند کسی که نزدیک است، آن را مي‌شنود.

آن ندا، رحمت برای مؤمنان و عذابی  برا کافران است. پرسيدم: «پدر و مادرم فداي شما! آن ندا چیست؟» فرمود: «سه صدا در ماه رجب است؛ اولين آن‌ها «الا لعنة الله علي الظالمين»و دومي: «أزفت الآزفه يا معشر المؤمنين»و سومي، دست آشکاري همراه خورشید مي ‌بینند که ندا مي‌دهد: «هشیار باشید! قطعا خدا فلاني را برای از بین بردن ستمگران فرستاد و در آن وقت فرج و گشایش مؤمنان مي رسد.

 

رجب

خروج سید خراسانی از مشرق(ایران)

روزگار رهایی ج2 ص1101

 

جابر جعفی از امام محمد باقر: جوانی از بنی هاشم از خراسان با پرچمهای سیاه قیام میکند که در کف دست راست او علامتی است و در بین لشکرش شعیب بن صالح است. او با یاران سفیانی می جنگد و آن ها را تار و مار میکند.

 

رجب

خروج یمانی

روزگار رهایی ج2 ص1101

 

امام صادق(ع):پنج نشانه پیش از ظهور قائم (عج) هست: صحیه آسمانی، خروج یمانی، خسف بیداء، خروج سفیانی، و قتل نفس زکیه

 

امام صادق(ع):هنگامی که بنی عباس دچار اختلاف شوند و حکومت شان ضعیف شود و همه به حکومت شان طمع کنند و عرب ها دیگر از آنها فرمان نبرند و هر صاحب چماقی(سلاح)چماقش را بردارد ،و شامی (سفیانی) پیدا شود و یمانی خروج کند

و حسنی حرکت کند، صاحب این امر ظهور می کند.

 

 

رجب

بارش بارانی شدید  از مجموع  24باران سال ظهور که ده روز ادامه دارد

الزام الناصب ص185

 

حدیث: زمانی که ظهور او نزدیک شود مردم از بارانی در ماه جمادي الثانی و ده روز از ماه رجب برخوردار خواهند شد که به هیچ وجه در تاریخ آفرینش مانند آن دیده نشده است. خدا با این باران گوشت و پوست مؤمنان را در قبرهایشان می رویاند، گویا با چشم خودم می بینم که از سمت جهینه (قبیله اي در نزدیکی مدینه) در حالیکه خاك را از سر و صورتشان پاك می کنند می آیند.

 

رجب

پیدا و آشکار شدن صورتی در قرص ماه

بحارالانوار ج 52 ص233

 

امام صادق(ع) فرمودند:در سالی که ندای آسمانی در آن رخ میدهد، قبل از آن نشانه ای در ماه رجب مشاهده میشود. گفته شد: آن نشانه کدام است؟ امام صادق (ع) فرمودند: صورتی در قرص ماه نمایان می شود.

 

شعبان

ترس در جهان اسلام و آمادگی روحی برای ظهور حضرت

بحار ج52 ص271

 

مولف:در ماه شعبان به دلیل مجادله ی جریانات سیاسی مختلف و جدال گروه که از ماه رجب همان سال شکل گرفته روحیه ی آمادگی برای رویارویی با حوادث جدید و البته همراه با اضطراب و ترس از آینده به وجود خواهد آمد.

 

شعبان

شکل گرفتن جریان یاران حضرت مهدی(عج)و در مقابل شکل گیری جریان سفیانی

بحار ج52 ص271

 

مولف: شاخه ها و گروه های سیاسی در نهایت به دو گروه اصلی تبدیل خواهند شد: گروه اول شامل یاران حضرت مهدی(عج) ، شیعیان و افراد مظلوم و مستضعف و روشن ضمیر جهان خواهند بود.و گروه دوم جریان سفیانی که به تازگی بر رقبای خویش در شام تسلط یافته و گروه های بسیاری را با خود همراه کرده و با غرب و یهود هم پیمان گشته است.

 

شعبان

جدا شدن امور از هم

بحار ج52 ص271

 

ابو بصیر از امام صادق(ع) نقل می کند: در مورد ماه شعبان پرسیدم، فرمودند: در آن امور از یکدیگر جدا خواهد شد.

 

شعبان

هم پیمان شدن سفیانی با رومیان و یهود

بحار ج52 ص271

شعبان

وقوع جنگ ها و سختی های بزرگ در خاورمیانه

بحار ج52 ص271

 

مولف:در ماه شعبان کم کم زمینه ی جدایی امور از هم و جدایی حق و باطل فرا میرسد و مردم از کنار یکدیگر پراکنده خواهند شد، بنابر این باید منتظر در گرفتن جنگ های سخت و خونین در منطقه ی حساس خاورمیانه که در واقع موثر ترین منطقه ی تاثیر گذار در جریان ظهور است، بود.

 

13یا14 رمضان

خورشید گرفتگی غیر عادی که باعث تعجب دانشمندان می شود

غ نعمانی باب14 ش47

 

از امام صادق(ع) روایت است که آن حضرت فرمودند: نشانه ی خروج حضرت مهدی(عج)گرفتگی آفتاب در سیزدهم یا چهاردهم از ماه رمضان است

 

رمضان

بیعت 30 هزار نفر از قبلیه ی بنی کلب با سفیانی

روزگار رهایی ج2 ص1083

 

حدیث:سفیانی همراه سیصد و شصت سواره حرکت می کند و وارد دمشق می شود و ماه رمضان نرسد مگر 30 نفر از قبیله بنی کلب با سفیانی بیعت م کنند. پس ان گاه لشکر مجهزي را به سوی عراق روانه میکند و صد هزار نفر را در

بغدا به قتل می رساند.

 

رمضان

پایان حکومت سفیانی به دست حضرت مهدی(عج)

بحار ج52 ص249

 

مولف: طبق روایات مدت قیام تا پایان کار سفیانی 15 ماه خواهد بود.

بنابر این با توجه به این که شروع قیام او از ماه رجب میباشید نتیجه میشود که در ماه رمضان حکومت وی توسط حضرت مهدی(عج) نابود خواهد شد. ان شاء الله

 

رمضان

پدیدار شدن نشانه ای در آسمان و پیدایش اختلاف به دنبال آن

روزگار رهایی ج2 ص839

 

امام باقر(ع):علامت اتفاقات ماه رمضان نشانه ای در آسمان است که پشت سر  آن اختلافی شدید در بین مردم اتفاق می افتد، پس هر وقت آن زمان را درك کردی، غذای فراوان تهیه کن.

 

23 رمضان

ندای آسمانی به نام حضرت مهدی در(صبح یا ظهر) شب جمعه توسط جبرئیل

بحارج52 ص 119/عقدالدرر ص105/غیبت نعمانی باب14 ش13

 

ابی بصیر از امام صادق(ع) نقل میکند: و قائم خروج نمیکند تا آنکه در شب جمعه بیست و سوم ماه رمضان در دل فضا نامش را اعلام نمایند. عرض کردم مضمون اعلامیه چیست؟ حضرت فرمود: اعلامیه به نام او و به نام پدرش صادر می شود که: توجه کنید فلانی فرزند فلانی قائم آل محمد(عج)است، سخنش را بشنوید و از او فرمان ببرید. پس هیچ جانداری نمی ماند مگر آن صیحه را می شنود، پس خفته را بیدار میکند و از اطلاق به حیاط خانه بیرون می آید و حضرت مهدی(ع) چون آن صدا را بشنود خروج کند. و آن صدا آواز جبرئیل است.

23 رمضان

بانگ شیطان به نام فلانی در عصر همان روز برای ایجاد شک و تردید میان مردم

 

ابی بصیر از امام باقر(ع):در آخر روز(شب جمعه 23 رمضان پس از ندا به نام حضرت مهدی)ابلیس لعین ندا خواهد داد که فلانی مظلوم کشته شد، که بر اثر آن مردم دچار شک و فتنه می شوند، پس چه بسیاراند انسانهای متحیّر که شک کرده اند و در آتش می افتند... به ناچار قبل از قیام حضرت قائم این دو صدا برخواهد خواست که صدای اول از آسمان خواهد بود و آن صدای جبرئیل است و صدای دوم از زمین خواهد بود و آن صدای ابلیس است که به اسم فلانی ندا خواهد داد که فلانی مظلوم کشته شد و اراده ی او از این ندا گمراهی مردم است.

 

25 رمضان

ماه گرفتگی غیر عادی و در غیر از زمان خود

غ نعمانی بابا14 ش46

 

بدر بن خلیل اسدی میگوید: در نزد امام باقر(ع) بودم که حضرت از دون شانه یاد کرد که پیش از قائم(ع)خواهد بود و از وقتی خداوند آدم(ص)را به زمین آورد هرگز آن دو نشانه اتفاق نیفتاده است، و آن اینکه آفتاب در نیمه ماه رمضان، و ماه در آخر آن گرفته می شوند.

 

رمضان

به وقوع پیوستن شکستی در این ماه

عقدالدرر ص58

 

کعب الاحبار میگوید: در فتنه شام یا کمی بعد از آن در نزدیکی فرات جنگ عظیمی روی خواهد داد و برای اموال و ثروت دنیا به جنگ خواهند پرداخت، به گونه ای که از هر نه تن، هفت تن کشته خواهند شد. و این واقعه بعد از تکان و صیحه و بعد از شکستی است که در ماه رمضان اتفاق نی افتد و بعد از جدایی سه پرچم است که هر پرچمی حکومت را فقط برای خودش می خواهد. در میان آنها مردی است که عبدالله نام دارد.

 

شوّال

آغاز جنگ عظیم قرقیسا (دیرالزور سوریه)و کشته شدن 100هزار نفر و پیروزی سفیانی

شش ماه پایانی ص203

 

امام صادق(ع) فرمود: خدا را سفره ای است در قرقیسا(شهری کنار فرات)که کسی از آسمان سر بر آرد و ندا دهد: ای پرندگان هوا و ای درندگان زمین، بشتابید و شکم خود را از گوشت های ستمکاران پر کنید.

امیر المومنین علی(ع) فرمود: سفیانی بر دشمنانش در شام پیروز می شود و بعد از آن بین سفیانی و دشمنانش در قرقیسا جنگی روی میدهد که پرندگان آسمان و درندگان زمین از باقی مانده های کشته ها سیر می شوند.

 

شوّال

بلند شدن همهمه و آواز جنگ در سراسر جهان

روزگار رهایی ص450

 

حدیث: در ماه شوّال قیام ها آغاز میشود.

حدیث: در ماه رمضان علامتی روی میدهد، گروهی در شوّال خروج خواهند کرد.

حدیث: صدایی در ماه رمضان شنید شود ، و همهمه آتش جنگ در ماه شوّال بر افروخته شود

 

ذی القعده

وقوع جنگ های زیاد و هرج و مرج و بی نظمی در جهان

منتخب الاثر ص451

 

رسول اکرم(ص) هنگامی که ندای آسمانی در ماه رمضان شنیده شود پس آواز جنگ در ماه شوّال بر میخیزد و قبایل و گروه ها مواد غذایی جمع و ذخیره میکنند و در نهایت در ذی القعده با هم خواهند جنگید.

 

ذی القعده

برپایی جنگ بین قبایل

روزگار رهایی ص450

21ذی القعده

برپا شدن کشتارگاه بزرگی در بغداد توسط سفیانی و کشته شدن 80 هزار نفر

شش ماه پایانی ص203

 

حدیث: در زورا(بغداد) 80هزار نفر کشته خواهند شد که هشتاد نفر آنها از اولاد فلانی هستند که هر کدام از آن ها لیاقت خلافت دارند.

امام علی(ع) : (سفیانی پس از پیروزی در دمشق)دو لشکر برای لشکرکشی آماده می کند: لشکری را به مدینه و لشکری را به مشرق می فرستد. لشکری که به سوی مشرق می روند در زورا هفتاد هزار نفر را میکشند و شکم سیصد زن را پاره می کنند.

 

ذی الحجه

ادامه ی جنگ قبایل با هم

روزگار رهایی ج 2ص865

 

حدیث: صدایی در ماه رمضان شنید شود ، و همهمه آتش جنگ در ماه شوّال بر افروخته شود، قبایل در ماه ذی الحجه به جنگ می پردازند.

 

10ذی الحجه

برپایی کشتار عظیم در کوفه توسط سفیانی

شش ماه پایانی ص203

 

امیر المومنین علی (ع) :سفیانی صد و سی هزار نفر از لشکریان خود را به کوفه می رساند تا اینکه در روحا و فاروق و در قادسیه که موضع و مکان مریم و عیسی ع بود پیاده می شوند. از اینجا هشتاد هزار نفر از آن ها به کوفه می روند و در نخیله که موضع قبر هود است فرود می آیند و در روز عید بر اهل کوفه هجوم می برند و امیر ایشان که جبار عنیدی اس که او را کاهن و ساحر می گویند با پنج هزار نفر از کاهنان خود از زورا برای دفع و معارضه آن ها حرکت میکند تا اینکه بر پل کوفه هفتاد هزار نفر کشته می شوند، به حدی که مردم از بسیاری خون و تعفن اجساد که در رودخانه ریخته شده ،سه روز از آب فرات خودداری می ورزند، پس هفتاد هزار باکره از کوفه اسیر میکنند اما به آنها تعرضی نمیکنند و همه ی آنها را در نجف جمع می کنند.

 

10ذی الحجه

برپایی آشوب در مکه و منی

شش ماه پایانی ص203

ذی الحجه

غارت حجاج مکه و وقوع فاجعه ای در منی و  خونریزی های بسیار

روزگار رهایی ج 2ص865

 

حدیث:قبایل در ذی حجه به با هم می جنگند، و علامتش آن است که حجاج بیت الله الحرام را غارت می کنند و فاجعه بزرگی در منی اتفاق می افتد و انسان های زیادی کشته می شوند و خونها جاری میگردد و بر جمرات ریخته میشود.

 

ذی الحجه

شهادت مرد هاشمی

شش ماه پایانی ص203

 

حدیث: مرد هاشمی همراه با 70 هزار از انسان های صالح در پشت کوفه به شهادت می رسد.

مولف: البته در برخی از منابع از مرد هاشمی یاد میشود که در ماه ذی الحجه و در مدینه به شهادت میرسد و شاید منظور همان نفس زکیه باشد.

 

ذی الحجه

کشته شدن نفس زکیه در میان رکن و مقام

روزگار رهایی ج 2ص1067

 

امام باقر(ع) فرمود: از نشانه ها، کشته شدن مردی  از خاندان حضرت محمد(ص) در میان رکن و مقام که نامش محمد بن الحسن (نفس زکیه) است.

حضرت محمد(ص):قطعا مهدی علیه السلام خروج نخواهد کرد تا زمانی که نفس زکیه کشته شود، پس هنگامی که نفس زکیه به قتل رسید ، هرچه در آسمان ها و هرچه در زمین هست بر آنها خشمگین خواهد شد ،پس حضرت مهدی ظهور خواهد کرد و مردم گروه گروه به طرف او خواهند رفت همان طور که عروسی را به خانه ی داماد می برند.

 

مولف: در احادیث دیگری کشته شدن نفس زکیه در ماه ذی حجه اعلام شده است که با توجه به کوتاه بودن زمان این اتفاق و ظهور حضرت در ماه محرم ، قابل قبول می باشد.

 

 

تقویم تصویری

 

 تقویم ظهور

منبع :نسیم انتظار

لطفا جهت استفاده ی سایر عزیزان منتظر این مقاله را در وبلاگ یا سایت خود منتشر کنید.

نظرات خودتون رو در مورد این مقاله برای ما بنویسید.

اگر برای نوشتن مقاله جدید موضوعی در نظر دارید لطفا با ما در میون بذارین.

فايل ها:
تقویم جامع ظهور

مقاله تقویم جامع ظهور با فرمت pdf

وب سايت صفحه نخست تاريخ 1392-08-01 اندازه فايل 1.8 مگابایت دانلود 1409

دیدگاه‌ها  

0 #5 مجید 1396-02-23 05:32
به نقل از مجید:
[quote name="مجید"]بسم الله الرحمن الرحیم.
سلام خدمت دوستان عزیز و بصیر
اینکه حوادث ظهور ب ترتیب ماه نوشته شده خیلی جالب و واضح تر شده
اینکه ی سری از اتفاقات در ماه ها مربوط ب یک سال نیست و حوادث ماه محرم اکه در ابتدای تقویم آمده مربوط بعد تمام اتفاقات ظهور است یعنی آخر تقویم

ماه ذی الحجه ماه دوازدهم قمری است ک در 25 آن نفس زکیه بین رکن و مقام در کنار خانه خدا در حالی ک ب فرمان حضرت مهدی(عج) دعوت ب یاری ایشان مینمودند ب توسط شنوندگان دعوت کشته میشود.15 شب بعد در سال جدید قمری در ماه محرم در شب عاشورا پس از نماز عشاء قائم آل محمد(ص) ب طور علنی ب همراه 313 نفر از یارانشان قیام میکنند.
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
0 #4 مجید 1396-02-23 05:29
به نقل از مجید:
بسم الله الرحمن الرحیم.
سلام خدمت دوستان عزیز و بصیر
اینکه حوادث ظهور ب ترتیب ماه نوشته شده خیلی جالب و واضح تر شده
اینکه ی سری از اتفاقات در ماه ها مربوط ب یک سال نیست و حوادث ماه محرم اکه در ابتدای تقویم آمده مربوط بعد تمام اتفاقات ظهور است یعنی آخر تقویم

ماه ذی الحجه ماه دوازدهم قمری است ک در 25 آن نفس زکیه بین رکن و مقام در کنار خانه خدا در حالی ک ب فرمان حضرت مهدی(عج) دعوت ب یاری ایشان مینمودند ب توسط شنوندگان دعوت کشته میشود.15 روز بعد در سال جدید قمری در ماه محرم در روز عاشورا قائم آل محمد(ص) ب طور علنی ب همراه 313 نفر از یارانشان قیام میکنند.
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
0 #3 مجید 1396-02-23 05:19
بسم الله الرحمن الرحیم.
سلام خدمت دوستان عزیز و بصیر
اینکه حوادث ظهور ب ترتیب ماه نوشته شده خیلی جالب و واضح تر شده
اینکه ی سری از اتفاقات در ماه ها مربوط ب یک سال نیست و حوادث ماه محرم اکه در ابتدای تقویم آمده مربوط بعد تمام اتفاقات ظهور است یعنی آخر تقویم
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
+2 #2 مجتبی 1393-02-30 08:29
با سلامی دوباره
ممنون که جواب من رو دادین ولی ای کاش ترتیبشون رو هم درست مینوشتین
باز هم از سایت خوبتون تشکر میکنم
اللهم عجل لولیک الفرج


نقل قول:
پاسخ:
سلام.خواهش میکنم
امکانش وجود نداشت چون تعداد زیادی از واقعه ها رو هیچ ترتیبی نمیشه براشون در نظر گرفت و در احادیث هم ترتیبی وجود نداره.
در پناه حق
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
-1 #1 مجتبی 1393-02-18 08:45
سلام با تشکر از سایت خوبتون. من خودم به شخصه خیلی درگیر روایات و احادیت ظهور هستم و با اطلاعتی که در این زمینه دارم میتونم بگم که تقویم ظهورتون اشتباهه روشن ترین مسئله اینه که خروج سفیانی قبل از ظهوره نه بعد از اون. که با خراسانی و یمانی هم تو یه روزه. تازه قتل نفس زکیه هم تنها 15 روز با ظهور فاصله داره نه یه سال. و چند مورد دیگه هم هست.
خدایا دیگر تاب شمردن جمعه های بی مولایمان را نداریم به حق حضرت زهرا (س) تمام کن این شب هجران را

نقل قول:
پاسخ:
سلام.
ای کاش متن قبل از تقویم رو یک بار خونده بودین!
دوست عزیز ما جایی ننوشتیم خروج سفیانی بعد از ظهور هست یا این که بین قتل نفس زکیه با ظهور یک سال فاصله هست.
همونطور که نوشته شده ما فقط تاریخ هر واقعه رو نوشتیم و هیچ ترتیبی در رخ دادن علائم وجود نداره،یعنی اگر واقعه ای را پایین تر از دیگری نوشتیم دلیل بر این که بعد از اون اتفاق بیفته نیست.
موفق باشید
نقل قول کردن | گزارش به مدیر

نوشتن دیدگاه

نظر خود را در مورد این مطلب بنویسید!

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید