جدیدترین مقالات و مطالب

 

شبهه شماره 001

فکر کنید یک فرزند دختر در خانواده مسلمان به دنیا اومد و بزرگ شد که تکلیفش معلوم هست که اگر طبق دین رفتار کند منظوراعجاب نماز و روزه ....را انجام دهد به بهشت ودر غیر این صورت به جهنم البته فرقی نداره دختر یاپسر باشد 
خب حالا تصور کن با همین شرایط دختر در کشور اروپایی به دنیا اومده هیچی از دین نمیداند و هیچ یک را نمی فهمد خب گناهی مرتکب نشده چون هیچی از دین نمیداند خب حالا در آ ن دنیا به حساب آ ن چطور رسیدگی میشود پس فرق اینا در چیست حتما باید وارد بهشت شود چون اون چیزی نمیدونسته و در دین هم وقتی کسی چیزی را نمیداند پس گناهی مرتکب نشده ......و خیلی سوالای دیگر
پس فرق این دو در چیست ؟؟؟؟؟؟

 


 

پاسخ اجمالی:

هرکس به اندازه آنچه میداند تکلیف دارد و این اقتضای عدالت خداوند است

پاسخ تفصیلی:
انسان در خانواده ی مسلمان همانطور که گفتید تکلیفش معلوم است

اما انسان در جامعه و خانواده ی غیر مسلمان ، دو حالت دارد. یا حقیقت را متوجه شده و عمدا نپذیرفته که در آن صورت بخاطر کفر و عدم حق پذیری مجازات میشود.
ولی حالت دیگر این است که کسی تا آخر عمر حقیقت اسلام برایش گفته نشود و اسلامی هم که معرفی میشود چهره ای خشن و غیر واقعی مانند داعش باشد. چنین افرادی را اصطلاحا مستضعف فکری میگویند یعنی کسی که حقیقت به اون نرسیده است.
این افراد بخاطر ایمان نیاوردنشان بازخواست نمیشوند. ولی در برزخ حقیقت به آنها عرضه میشود و اگر پذیرفتند مومن محسوب میشوند و چون در دنیا خودسازی نکرده اند ، در برزخ تحت تعلیم حضراتی مانند ابراهیم نبی (ع) و امیر مومنان (ع) قرار میگیرند و اگر دختر باشند تحت تربیت حضرت زهرا (س) قرار میگیرند تا آمادگی بهشت رفتن را داشته باشند. و چنین افرادی چون در فقر فرهنگی دنیا زندگی میکرده اند در روایت داریم که خداوند آنقدر از رحمت خویش به آنها میدهند که بعضی حتی حسادت هم میکنند به آنها.
لذا این از عدالت خدا به دور است که کسی را بخاطر کاری که نمیدانسته باید انجام بدهد عقوبت کند.

برای مطالعه و تحقیق بیشتر به تفسیر آیه 5 سوره قصص مراجعه کنید. این مطالب را هم میتوانید مطالعه کنید:

http://www.maarefquran.org/index.php/page,viewArticle/LinkID,5526?PHPSESSID=0bdbc0858d1306260195862ed604c5d5

گروه پاسخ به شبهات
=-=-=
لینک پیج پاسخ به شبهات (لاین)
http://line.me/ti/p/%40klr8155d

نوشتن دیدگاه

نظر خود را در مورد این مطلب بنویسید!

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید